Početna strana > Hronika > OI u Tokiju: Nova medalja za Srbiju, Milica Mandić u finalu

OI u Tokiju: Nova medalja za Srbiju, Milica Mandić u finalu

utorak, 27. jul 2021.

Srpska taekvondistkinja Milica Mandić plasirala se u finale u kategoriji do 67 kilograma, pošto je u polufinalu savladala Francuskinju Alteu Lorin sa 7:5. Finale je zakazano za 14.30, a protivnica je Li Dabin iz Južne Koreje. Direktan prenos je na Prvom programu RTS-a.

Milica Mandić je ka izašla kao pobednica u jednoj veoma neizvesnoj i uzbudljivoj borbi.

Prva runda završena je bez bodova, da bi udarcem u glavu protivnice na početku druge runde, Milica prva povela.

Ipak, u poslednjim sekundama drugog dela, Francuskinja je istom merom uzvratila i stigla do izjednačenja - 3:3.

Odlučujuća runda počela je udarcem rukom u telo od strane naše sportistkinje, koja je tako povela sa 4:3.

Potvrdu pobede i plasmana u finale Milica je izvela pred sam kraj, pogodivši Francuskinju u glavu.

Konačan rezultat bio je 7:5 za srpsku taekvondistkinju, koja je tako obezbedila plasman u finale i samim tim novu medalju za Srbiju.

Finale je zakazano za 14.30, protivnica će biti Li Dabin iz Južne Koreje.

"Korejka Dabin Kor Li je izuzetno dobra takmičarka, prognozirali smo da će biti u finalu. Pravi je predstavnik Korejskog stila, dosta se kreće, moraćemo dobru taktiku da napravimo", rekla je Milica Mandić pred finalni meč.

Srpska taekvondistkinja prethodno je savladala Poljakinju Aleksandru Kovalčuk sa 11:4.